- Reklama -spot_img

Tržby společnosti Vincentka vzrostly v loňském roce o šest miliónů korun

Už jste četli?

Loňský rok byl pro společnost Vincentka, a. s., velmi úspěšný. Celkový objem tržeb za prodané výrobky se vyšplhal na 90,6 miliónů korun, což je o 6 miliónů korun více než v roce 2014. Společnost Vincentka se tak tímto výsledkem přiblížila ke svému nejúspěšnějšímu roku 2013, kdy její tržby dosáhly výše 91 miliónů korun. Společnost Vincentka investuje nemalé prostředky do modernizace i do výroby doplňkového zboží, které využívá léčivé síly minerální vody Vincentka.  O pozitivní situaci informoval Jan Šumšal, ředitel společnosti Vincentka, a. s., která vlastní práva na plnění minerální vody Vincentka do lahví.

„Rok 2014 byl netypický, protože jsme měnili distributora pro český trh. Novým distributorem se stala společnost Kofola, a. s., a smlouvy s některými řetězci se uzavíraly až na jaře 2014, což se projevilo v drobném výpadku. V následujícím roce 2015 se situace zlepšila a tržby se nám meziročně zvýšily o 7 %. Pokračoval i trend pravidelného růstu odbytu na slovenském trhu, který se v posledních letech každoročně zvyšuje více než o 10 %. Právě slovenský trh, spolu s domácím jsou pro nás nadále prioritou,“ řekl J. Šumšal.

Dodal, že v roce 2015 se mírně snížil prodej v Rusku a na Ukrajině a stagnoval v Číně. Vincentku firma dodává také do Estonska a v menším množství do Maďarska. Naopak firmě stále rostou tržby z doplňkového sortimentu, který tvoří nosní sprej, pastilky, zubní pasta, hydratační krém či sirup. V poslední době výrazně roste i zájem o koncentrát k proplachu nosních dutin s konvičkou Nasalis. Na celkových tržbách se doplňkový sortiment podílí cca 36 procenty.

Společnost Vincentka, a. s., ročně prodává více než čtyři miliony lahví Vincentky o obsahu 0,7 litru. Cca 10 % tržeb tvoří export. Akciová společnost Vincentka, a. s., se sídlem v Luhačovicích byla založena v roce 1997 za účelem koupě a obnovení provozu plnírny léčivé minerální vody. V lednu 1998 se tak navázalo na více než stoletou historii, která začala výstavbou první plnírny přímo u pramene z roku 1851. Společnost realizovala rozsáhlé rekonstrukce objektu a trvale investuje do modernizace provozu, technologického zařízení i rozšíření kapacit, zejména pro výrobu doplňkového zboží. Průměrně zaměstnává 17 osob.

Na Vincentku jsou obyvatelé Luhačovic náležitě hrdí. Díky přírodní léčivé minerální vodě se Lázně Luhačovice proslavily ve světě. Vincentka jako jediná ze zdejších minerálních vod se může plnit do lahví, na což se zájemci mohou podívat během exkurzí do plnírny Vincentky. Historie léčivé vody Vincentky sahá hluboko do historie. První písemná zmínka pochází z roku 1669 a od roku 1780 se Vincentka vozila i do Vídně a věhlas o jejích blahodárných léčivých účincích se šířil do světa.

Vincentka je označována také jako „lék našich babiček“. Její léčivé účinky prověřila staletí. Je vhodná jako doplněk při detoxikaci organismu, jako cenný zdroj jódu a jiných důležitých minerálů potřebných pro zdravý životní styl. Obsahuje biogenní prvky, jakými jsou lithium, rubidium, cesium, měď, zinek, vanad, chrom, kobalt ve fyziologickém poměrném zastoupení. Vincentka umožňuje rozpouštění hlenů na sliznicích dýchacích cest, žaludku a střevech, dále je vhodná jako přírodní doplněk výživy pro sportovce, děti, těhotné ženy a rekonvalescenty.

Více informací je na www.vincentka.cz.

 

 

 

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img