- Reklama -spot_img

Srovnání parametrů ProtonVPN Plus x IPVanish VPN: Která je lepší?

Už jste četli?

admin
+ěš

Koho se vyplatí objednat: ProtonVPN Plus, nebo je lepší dát přednost IPVanish VPN? Proklepli jsme si obě VPN, součet rozdaných bodů je 8,6/10 ku 6,6/10.

Naměřená rychlost ProtonVPN Plus proti IPVanish, kdo lépe sviští?

Důležitý parametr VPN je rychlost, což lze říct také o Proton VPN Plus a IPVanish.

První jmenovaná v našem testu dosáhla rychlosti 334 Mb/s, druhá testovaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 54 Mb/s. Proton VPN Plus tak byla o 280 Mb/s rychlejší než IPVanish VPN.

Naměřený upload Proton VPN Plus činil 92 Mb/s. IPVanish dosáhla hodnoty 32 Mb/s, a tedy je o 60 Mb/s pomalejší.

Posledním rychlostním parametrem byla odezva, u první VPN jsme naměřili 207 ms. U IPVanish jsme naměřili 88 ms. Čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, takže ProtonVPN Plus byla o 119 ms lepší.

Průběžné skóre ProtonVPN Plus vs. IPVanish tak činí 8 /10 : 4/10.

Povede se Proton Plus VPN obejít geolock Netflixu?

Rychlost stahování je pro odblokování Netflixu důležitá, Proton VPN Plus tuto schopnost dokáže. Většinou stačí spustit VPN a vybrat některou ze zemí, IPVanish Netflix odemknout umí.

S VPN lze odblokovat také videa nedostupná v Česku, přičemž IPVanish VPN takovou schopnost nezahrnuje. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube má.

Dobrá VPN by měla podporovat také MultiHop připojení, ochranu před únikem DNS a síťové tunelování. Třeba taková Proton Plus VPN poskytuje ochranu před odhalením DNS a IPVanish VPN pro příklad zahrnuje zařazení stránek na whitelist.

Co se týká funkcí, je výsledek 10 /10 versus 5/10.

Porazí konkurenci ProtonVPN Plus v šíři nabídky zemí?

Málo serverů v kombinaci s vysokým počtem uživatelů se může podepsat v nízké rychlosti VPN, Proton VPN Plus má ve správě 1 790 serverů. V katalogu IPVanish jsme zjistili 2 000 serverů. První jmenovaná jich tak nabízí o 210 méně .

Obdobně důležitý je počet zemí, kde jsou servery, u IP Vanish VPN je 75. Druhá z porovnávaných VPN má 55, čili o 20 méně. V tomto srovnání tedy prohrává .

Sledujte také počet současně připojitelných zařízení, jichž ProtonVPN Plus zvládne 10. IP Vanish VPN dokáže současně připojit neomezeně zařízení. Výčet dalších parametrů najdete v článku nejlepší VPN zdarma.

Jaké platformy umí ProtonVPN Plus a jaké zvládá IPVanish?

Mezi nejdůležitější vlastnosti VPN se řadí nabídka podporovaných zařízení, ProtonVPN Plus podporuje zařízení se systémem Android a zvládá operační systém iOS. IPVanish VPN operační systém iPhone iOS pokrývá, přístroje s OS Android zvládne ochránit.

Sídlo VPN je důležité s ohledem na vztah legislativy dané země a sdílením informací o uživatelích, ProtonVPN Plus má kořeny ve Švýcarsku. Sídlo firmy provozující druhou VPN je v USA.

Program Proton Plus VPN není k dispozici v českém jazyce, IP Vanish VPN česky taky přeložena není.

V hodnocení platforem dosáhla ProtonVPN Plus skóre 10/10 a IPVanish VPN si vysloužila hodnocení 10/10.

Cena ProtonVPN Plus vs. IPVanish

IPVanish si lze objednat již od 79 Kč měsíčně, druhou VPN lze mít již za 163 Kč měsíčně. Hodnocení obou VPN za poměr cena/funkce je 5/10 pro první VPN a 4 /10 pro srovnávanou VPN.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img