- Reklama -spot_img

Souboj o Prahu. Ukořistí hlavní město Piráti, nebo ANO

Už jste četli?

admin
+ěš

Volby do městských zastupitelstev se blíží. Komu se nakonec podaří zvítězit v hlavním městě a obsadit primátorský post? Podle průzkumů svedou největší boj Piráti a ANO. Překvapit ovšem může i Praha Sobě.

Foto: Internet

Souboj o Prahu. Ukořistí hlavní město Piráti, nebo ANO?

Už za několik dnů vygraduje předvolební souboj o hlavní město České republiky. O post primátora se uchází hned několik poměrně politicky nezkušených osobností. Piráti nasadil do boje o tento veledůležitý post Zdeňka Hřiba, což se jeví jako poměrně chytrý tah. Lékaři jsou totiž v komunálních volbách historicky velice úspěšní. Jeho jedinou nevýhodou je, že se nejedná o veřejně známého člověka. Podle bookmakerů je právě lídr pražské kandidátky Pirátské strany největším favoritem.

Předvolební průzkumy v komunálních volbách za Pirátskou stranu řadí možná trochu nečekaně hnutí ANO, které vede Andrej Babiš. Na první pohled se může zdát, že výsledek ANO bude limitován postavou Adriany Krnáčové, která v čele Prahy působila poslední čtyři roky. Krnáčová se v poslední době negativně proslavila výroky o zpovykaných Pražanech, načež Andreji Babišovi nezbyla jiná možnost, než jí z voleb odstavit a na její místo navrhnout Petra Stuchlíka.

Překvapí ve volbách Čižinského Praha Sobě?

Černým koněm letošních pražských voleb je bezesporu strana Jana Čižinského Praha Sobě. Praha Sobě totiž dokázala v letošním roce sesbírat 97 tisíc podpisů, což je zajímavým ukazatelem i k nadcházejícím volbám. Dá se totiž předpokládat, že většina podepsaných jim svůj hlas odevzdá i nyní.  Bývalý člen KDU-ČSL Jan Čižinský je poměrně známým pražským starostou, který má mandát na Praze 7. Dlouhodobě upozorňuje na problémy s korupcí a chtěl by, aby hospodaření v Praze mohl kontrolovat NKÚ.

ČSSD se bude muset spokojit s málem

Šance ČSSD nejsou podle dosavadních průzkumů příliš příznivé.  Stranu povede do voleb Jakub Landovský. Dosavadního náměstka primátorky Krnáčové Petra Dolínka se strana rozhodla z voleb vyřadit. Nejspíše mu v poslední době nejvíce uškodily výroky o výměně libeňského mostu. Rovněž také nesmíme zapomínat na pád trojské lávky. ČSSD letos na slušný výsledek v Praze s největší pravděpodobností nedosáhne.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img