- Reklama -spot_img

Pěstujeme zeleninu ve vlastním skleníku

Už jste četli?

Dali jste si do nového roku opět předsevzetí ohledně zdravého životního stylu? Rádi byste jedli zdravěji, ale nabídka ovoce a zeleniny v supermarketech dovezená z druhého konce planety Vás neuspokojuje? Nebo jste prostě jen vášnivými zahrádkáři, které těší, když mohou vlastními výpěstky zásobovat celou rodinu? Důvod pro pořízení vlastního zahradního skleníku se zkrátka najde vždy.

Praktické a levné skleníky z polykarbonátu

Pro všechny, kteří uvažují o rozšíření své zahrady a tím i možností pro pěstování zdravých a chutných plodin, máme skvělou zprávu. Nákup zahradního polykarbonátového skleníku Vaši peněženku rozhodně nezruinuje. Naopak se jedná o velice levnou a ekonomickou variantu při zachování vysoké kvality a plné funkčnosti skleníku. Prohlédněte si proto včas nabídku u prověřených dodavatelů, kteří se specializují na prodej skleníků, abyste mohli novou sezónu vítat s vitamíny z vlastní zahrádky.

Tip! Jak pěstovat rajčata ve skleníku

Rajčata vyžadují optimální teplotu pro svůj růst mezi 23 – 26 °C. Potřebují vzdušnější klima s vlhkostí vzduchu přibližně 60%. Ideální polohou je pro ně proto přední část skleníku nebo postranní záhon blízko okénka, kde lze dobře větrat. Rajčata nepotřebují mnoho světla, skleník nad nimi tedy můžete trochu zastínit, vyžadují však dostatek vláhy.

A kolik potřebují prostoru? Na 1 m² plochy lze vysadit 2-5 rajčat (podle odrůdy). Pokud je budete pravidelně zaštipovat, získají dostatek místa a světla pro svůj růst. Díky jejich hlubokým kořenům mezi ně můžete zasadit další rostliny, nejlépe drobnou zeleninu, např. ředkvičky.

  • Rajčata nikdy nezalévejte na listy.
  • Hnojte je hnojivy s vyšším obsahem fosforu a draslíku.
  • Pro dobrý vývoj plodů odštípněte všechny jejich postranní výhonky kromě vrchních 3-5 větviček.
  • Jakmile rajče dozraje, už dále nepřirůstá a nemusí se tudíž pravidelně otrhávat.

Výhody pěstování zeleniny v zahradním skleníku

Jaké jsou největší přednosti pěstování zeleniny ve vlastních sklenících?

  1. I zahradní skleníky, které nemají vytápění, mohou být použity pro pěstování různých druhů salátů, bylinek a zeleniny již od konce ledna. Ve vytápěném je to dokonce možné v průběhu celého roku.
  2. Můžete v něm pěstovat i exotičtější odrůdy ovoce a zeleniny, kterým by se na volném záhoně dařilo jen stěží.
  3. Na všech plodinách ze skleníku si navíc pochutnáte řádově o několik týdnů dříve, než ze záhonu.
  4. Vaše úroda bude chráněna před nepřízní počasí, jako jsou kroupy, vítr, nebo teplotní výkyvy.

Tip zkušeného zahradníka

Výsev semen ve skleníku není žádná věda. Obecně platí, že čím jsou rostliny větší, tím více místa okolo sebe potřebují. Např. pro rajčata je ideální výsev do trojúhelníku – každý další řádek proto posuňte o půl sponu.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Půjčka na podnikání je velmi rychlou reakcí na nutné výdaje

Podnikatelský plán je především o financích, bez nich se totiž nelze obejít ani při modernizaci, jsou podmínkou pro snahu...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

Půjčka na podnikání je velmi rychlou reakcí na nutné výdaje

Podnikatelský plán je především o financích, bez nich se totiž nelze obejít ani při modernizaci, jsou podmínkou pro snahu proniknout na větší trhy. Flexibilní...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

vivo X100 Pro: nový fotomobil s unikátní výbavou na českém trhu

Společnost vivo opět posouvá hranice profesionálního fotografování do kapsy. Nový smartphone vyvinutý ve spolupráci se společností ZEISS přináší smartphone, díky kterému můžete svou zrcadlovku...
- Reklama -spot_img