- Reklama -spot_img

Dvě bylinky, které byste rozhodně neměli opomenout

Už jste četli?

Přírodní produkty pro zdraví jsou v dnešní době hitem, poznáváme zkrátka, že síla přírody je nenahraditelná. Různých bylinek, které mohou být našemu zdraví nápomocné, je známo mnoho. Dvě z nich by ale určitě ve vaší domácí lékárničce neměli chybět. Které to jsou, a proč?

Ostropestřec pro zdravá játra

Ostropestřec mariánský je bylina z čeledi hvězdnicovité, vypadající tak trochu jako veliký bodlák. Její nejvíce ceněnou složkou jsou flavonolignany dohromady nazývané Sylimarin. Ty se vážou na membrány jaterních buněk, brání vniknutí toxinů dovnitř, podporují regeneraci jater, posilují imunitu a jsou silnými antioxidanty. Kromě toho je má ostropestřec mnoho různorodých dalších účinků. Je například výbornou prevencí rakoviny, snižuje krevní tlak a zlepšuje stav kůže. Ostropestřec se dá užívat ve formě čaje, oleje, tablet, tinktury nebo kapek. Známý je i ve veterinární medicíně.

Guarana pročistí tělo a nabudí vás

Pravděpodobně i vy znáte guaranu jako součást povzbuzujících přípravků. Jedná se o keř původem z Brazílie, s malými kulatými plody rostoucími v trsech. Jakmile dozraje a pukne, objeví se černé semeno. Tato semena padají na zem a ručně se sklízí. Výtažek z guarany pomáhá pročistit tělo od nastřádaných škodlivin, udržuje organismus v bdělosti, pozitivně ovlivňuje mysl a zrychluje spalování tuků. Povzbuzuje podobně jako káva nebo zelený čaj, obsahuje i podobné látky. Guarana dokáže revitalizovat organismus, brání ukládání cholesterolu v cévách a je výborná při rekonvalescenci z dlouhodobé nemoci. Oblíbili si ji sportovci, řidiči a další lidé, kteří potřebují být bdělí a podat dobrý výkon.

Denně nové informace na zdravi-nemoc.cz

Zajímá vás více o těchto a dalších bylinkách? Pak by vás mohly nadchnout stránky zdravi-nemoc.cz. Čekají vás tu články na téma zdraví, nemoci, hubnutí, dieta, bylinky, psychologie, diskuzní fórum a ještě mnohem víc. Můžete diskutovat s ostatními nebo nakoupit různé produkty pro zdraví a krásu v e-shopu. Samozřejmostí už dnes je, že tento magazín má i své facebookové stránky. Díky tomu vám nic zajímavého neunikne.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img