- Reklama -spot_img

Chcete zlepšit svůj spánek? Zjistěte, jak na to

Už jste četli?

admin
+ěš

Zřejmě nikdo nepochybuje o tom, že kvalitní spánek je pro nás a naše zdraví zásadní. Spaním obecně strávíme třetinu života, a proto bychom neměli podceňovat okolnosti, které s ním úzce souvisejí.

Dbejte na spánkové rituály

Jednou z hlavních zásad představuje včasné zalehnutí do postele. To platí zvlášť tehdy, pokud vstáváte brzy. Ideální je spát nerušeně 7 až 8 hodin. Spíte-li třeba jen 6 hodin, nebo si naopak dopřáváte desetihodinový odpočinek, není to optimální a tělu tím neprospíváte. Kromě pravidelné délky spánku byste zároveň měli dodržovat určité rituály, které napomáhají usínání.

Čaj namísto pozdní večeře

K doporučovaným spánkovým rituálům ale rozhodně nepatří vydatná večeře. K té bychom si měli dopřát lehce stravitelné potraviny a poslední jídlo sníst 3 až 4 hodiny před ulehnutím. Teprve po této době je trávení dokončeno a tělo se uvolní. To samé ovšem neplatí o nápojích. Ty naopak při usínání mohou pomoci. Například šálek uklidňujícího čaje z DM drogerie vás před usnutím zaručeně uvolní. A pokud se večer raději vyhýbáte většímu množství tekutin, vyzkoušet můžete bylinky v podobě tabletek, které v DM drogerii také seženete. Vaše nervy před spaním zklidní ženšen, třezalka nebo kozlík lékařský.

Pořiďte si pohodlný noční úbor

Když se do pyžama nebo noční košile převléknete už nějakou dobu před spaním, vaše mysl se sama začne připravovat na spánkový mód. Oblečení, v němž v noci trávíme několik hodin, by rozhodně mělo být co nejpohodlnější. To však neznamená, že současně nemůže vypadat stylově. Například bavlněné pyžamové kraťasy od Sinsay jsou dokonalou kombinací komfortu a elegance.

Nepodceňujte prostředí, v němž spíte

Ložnice má představovat místnost spojenou s relaxací a spánkem, a mělo by nám tedy v ní být maximálně příjemně. To lze jednoduše zařídit prostřednictvím dekorací nebo svíček, které můžete v obchodě Sinsay také zakoupit. Mějte zároveň na paměti, že v ložnici rozhodně není vhodné dodělávat pracovní resty nebo sledovat televizi. To zároveň platí i pro notebook nebo mobilní telefon. Ten raději odložte ideálně dvě hodiny před spaním, protože bylo dokázáno, že dlouhodobé používání smartphonu před spaním může vést až ke chronické spánkové poruše. Zaměřte se také na svou postel. Určitě se vyplatí investovat do kvalitní matrace, přikrývky a polštáře. Na e-shopu Rodinné balení si můžete pořídit nejen zmíněnou výbavu, ale najdete zde i širokou nabídku povlečení a prostěradel, protože i ložní prádlo dokáže pohodlí při spánku výrazně ovlivnit. A kdo by se hlavně v zimním období nechtěl zachumlat například do hřejivého povlečení z mikroplyše. Pokud ale preferujete spíše eleganci, v obchodě Rodinné balení zakoupíte i luxusní povlečení ze saténu.

Jak se nekvalitní spánek podepisuje na našem zdraví

Dlouhodobý nedostatek správného odpočinku, kdy má tělo možnost regenerovat, se časem zcela jistě negativně odrazí na našem zdravotním stavu a samozřejmě i psychice. Pokud se nám spí nepohodlně a často se budíme, probdělá noc značně ovlivní náš úsudek a paměťovou schopnost. Navíc si můžeme být téměř jistí, že následující den nebudeme tak produktivní. Jestliže se takovéto noci opakují delší dobu, může to přispívat k obezitě a vzniku cukrovky. Nemluvě o špatné náladě a podrážděnosti, která jde s nedostatkem spánku ruku v ruce. Nad otázkou, jak spíme, bychom se tedy určitě měli zamyslet a popřípadě svoje špatné návyky změnit. Naše tělo nám bude určitě vděčné.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img