- Reklama -spot_img

Bez pravidelné údržby se zahrada změní k nepoznání

Už jste četli?

Spolupracovat se zahradnictvím nemusíte jen v okamžiku, kdy se stěhujete do nového domu a chcete navrhnout v jeho okolí originální a přitom účelnou zahradu, kde budete moct pěstovat drobnou zeleninu, grilovat či odpočívat v horkých letních dnech. Zahradník by pro vás měl být stejně důležitý jako popelář, který vás pravidelně zbavuje odpadků, nebo kadeřník, ke kterému si chodíte nechat upravit účes.

Práci vyžadují dřeviny i trávník

Projektování zahrady je totiž jen prvním krokem. Stejně jako se staráte o váš byt či například vlasy, je třeba pravidelně udržovat zeleň i v okolí vašeho domu. V případě, že udeřila sucha, je nutné zahradu dostatečně zalévat, vysokou trávu musíte naopak tu a tam posekat.

Ještě více práce je se stromy a keři. Z okrasné dřeviny se totiž bez dostatečné péče může stát všudypřítomný živel. Kromě toho, že větve a šlahouny trčící do všech stran nebudou pravděpodobně působit příliš esteticky, se o ně můžete i poranit.

Z toho důvodu byste měli s vaším zahradnictvím zůstat v kontaktu, aby odborníci zeleň čas od času udržovali. Vaše zahrada tak bude ve stále dobré kondici. Díky preventivní péči navíc předejdete tomu, že se vám zeleň vymkne z ruky a následně bude s její údržbou výrazně více práce.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img