- Reklama -

5 tipů pro péči nejen o mladou pleť

Už jste četli?

Servis filtračních a vzduchotechnických zařízení

Jako dodavatel mnoha vzduchotechnických a odsávacích systémů společnost Tigemma engineering, s.r.o. do svého portfolia nabízených služeb zařadila servis vzduchotechnických...

Google ukázal Android 12L: V čem je jiný, než Android 12?

Společnost Google ještě začátkem tohoto měsíce oficiálně představila Android 12, který dnes je aktivně testován mnoha výrobci chytrých telefonů....

Fenomén Pandora

Ti šťastlivci, kteří dostali náramek Pandora ke svátku, narozeninám či jinému krásnému dni, neví, jak s nimi správně zacházet....
admin
+ěš

Ačkoliv se význam včasné péče o pleť neustále připomíná, většina žen ve věku kolem dvaceti let ji podceňuje. Důvody jsou prosté – obvykle již neřeší problémy, které souvisí s hormonálními změnami při dospívání a nepřipouštějí si, že by se jejich tvář mohla za pár let proměnit k nepoznání. Nedělejte stejnou chybu jako ostatní a začněte o pokožku náležitě pečovat již nyní. Stačí dodržet několik základních pravidel a „přestanete stárnout“. Tipy samozřejmě oceníte i v případě, že máte v občance mnohem starší „datum výroby“.

1. Čistota je půl zdraví

Zeptejte se partnera, proč tak často jezdí s autem na myčku. Vysvětlí vám, že nečistoty zkracují životnost laku. S pletí je to podobné – také jí neprospívají, proto se musíte postarat o důkladné čištění. Bezkonkurenčních pomocníkem je micelární voda, která vás zbaví make-upu, mastnoty i těžkých kovů. Ta od Biodermy je účinná a zároveň velmi šetrná k pokožce (je hypoalergenní a neobsahuje parabeny ani parfemace). Micelárka vám navíc ušetří spoustu drahocenného času, což oceníte po celodenním zápřahu v práci i na dovolené.

2. Povzbuzujte ji a hydratujte

Při výběru kosmetických produktů věnujte pozornost složení a vyhněte se aplikaci pěti různých krémů. Zvolte jeden, ale o to kvalitnější. Klíčem k trvale krásné pleti je pravidelná hydratace, díky které se pokožka lépe regeneruje a pomaleji stárne. Opět můžete zalovit v nabídce špičkové francouzské značky Bioderma. Produkty z řady Hydrabio jsou jako stvořené pro ženy, kterým začínají být vidět malé vrásky, mají nevýraznou pleť a často cítí nepříjemné pnutí.

3. Předcházejte nadměrnému vysoušení

Opakem hydratace je dehydratace. Dochází k ní v důsledku používání produktů, které svým nevhodným složením omezují produkci kožního mazu. K vysoušení samozřejmě přispívají i vnější vlivy – horko, mráz, suchý vzduch proudící z klimatizační jednotky, příliš mnoho slunečního záření nebo náhlé změny teplot. S dehydratací vám může pomoct micelární voda pro dehydratovanou kůži.

4. Nepřehánějte to s make-upem

Pokud si to vaše tvář vyloženě nežádá, snažte se make-up používat jen minimálně. Vezměte si příklad z asijských žen. V Japonsku a Koreji si ženy na maskovací kosmetiku příliš nepotrpí a na jejich pleti je to znát. Uhádnout jejich věk je často nemožné.

5. Dopřávejte si dostatek spánku a vyhýbejte se stresu

Pleť se během spánku regeneruje (uvolňuje se melatonin – hormon povzbuzující regenerační procesy), proto se o něm hovoří jako o jednom z klíčů ke krásnějšímu a mladšímu vzhledu. A nejen spánek, na stavu pokožky se podílí také stres. Budete-li si jedno dopřávat v dostatečném množství a druhému se vyhýbat, rozhodně neuděláte chybu.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Servis filtračních a vzduchotechnických zařízení

Jako dodavatel mnoha vzduchotechnických a odsávacích systémů společnost Tigemma engineering, s.r.o. do svého portfolia nabízených služeb zařadila servis vzduchotechnických...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -