- Reklama -spot_img

5 tipů pro péči nejen o mladou pleť

Už jste četli?

admin
+ěš

Ačkoliv se význam včasné péče o pleť neustále připomíná, většina žen ve věku kolem dvaceti let ji podceňuje. Důvody jsou prosté – obvykle již neřeší problémy, které souvisí s hormonálními změnami při dospívání a nepřipouštějí si, že by se jejich tvář mohla za pár let proměnit k nepoznání. Nedělejte stejnou chybu jako ostatní a začněte o pokožku náležitě pečovat již nyní. Stačí dodržet několik základních pravidel a „přestanete stárnout“. Tipy samozřejmě oceníte i v případě, že máte v občance mnohem starší „datum výroby“.

1. Čistota je půl zdraví

Zeptejte se partnera, proč tak často jezdí s autem na myčku. Vysvětlí vám, že nečistoty zkracují životnost laku. S pletí je to podobné – také jí neprospívají, proto se musíte postarat o důkladné čištění. Bezkonkurenčních pomocníkem je micelární voda, která vás zbaví make-upu, mastnoty i těžkých kovů. Ta od Biodermy je účinná a zároveň velmi šetrná k pokožce (je hypoalergenní a neobsahuje parabeny ani parfemace). Micelárka vám navíc ušetří spoustu drahocenného času, což oceníte po celodenním zápřahu v práci i na dovolené.

2. Povzbuzujte ji a hydratujte

Při výběru kosmetických produktů věnujte pozornost složení a vyhněte se aplikaci pěti různých krémů. Zvolte jeden, ale o to kvalitnější. Klíčem k trvale krásné pleti je pravidelná hydratace, díky které se pokožka lépe regeneruje a pomaleji stárne. Opět můžete zalovit v nabídce špičkové francouzské značky Bioderma. Produkty z řady Hydrabio jsou jako stvořené pro ženy, kterým začínají být vidět malé vrásky, mají nevýraznou pleť a často cítí nepříjemné pnutí.

3. Předcházejte nadměrnému vysoušení

Opakem hydratace je dehydratace. Dochází k ní v důsledku používání produktů, které svým nevhodným složením omezují produkci kožního mazu. K vysoušení samozřejmě přispívají i vnější vlivy – horko, mráz, suchý vzduch proudící z klimatizační jednotky, příliš mnoho slunečního záření nebo náhlé změny teplot. S dehydratací vám může pomoct micelární voda pro dehydratovanou kůži.

4. Nepřehánějte to s make-upem

Pokud si to vaše tvář vyloženě nežádá, snažte se make-up používat jen minimálně. Vezměte si příklad z asijských žen. V Japonsku a Koreji si ženy na maskovací kosmetiku příliš nepotrpí a na jejich pleti je to znát. Uhádnout jejich věk je často nemožné.

5. Dopřávejte si dostatek spánku a vyhýbejte se stresu

Pleť se během spánku regeneruje (uvolňuje se melatonin – hormon povzbuzující regenerační procesy), proto se o něm hovoří jako o jednom z klíčů ke krásnějšímu a mladšímu vzhledu. A nejen spánek, na stavu pokožky se podílí také stres. Budete-li si jedno dopřávat v dostatečném množství a druhému se vyhýbat, rozhodně neuděláte chybu.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img