- Reklama -spot_img

5 nejčastějších mýtů o e-shopařích

Už jste četli?

Provozování internetového obchodu je stále ještě zahaleno do spousty polopravd a mýtů. Jestli uvažujete o založení e-shopu, tak mrkněte, jaká jsou nejčastější?

1.E-shopař jen sedí, nic nemusí dělat

Ve skutečnosti je to práce, která majiteli internetového obchodu zabere od rána do večera – a často i celé víkendy a dny volna. Stačí se podívat do internetových diskuzí a dojde vám, že většina z nich odpovídá na dotazy potencionálních klientů 24 hodin denně. Je jim totiž jasné, že pokud na dotaz neodpoví hned, zákazník si najde jiný e-shop. E-shop nejde jen tak zavřít a nechat několik dní být bez povšimnutí.

2.Založit e-shop je těžké

V dnešní době to je právě naopak. Tvorba e-shopu vám zabere pár minut. To, co už tak lehké nebude, je promyslet si, co budete prodávat (a lidé o to budou mít zájem) a jak to budete prodávat – tedy marketing. Konkurence v oboru je velká. Ale to neznamená, že nemůžete uspět.Jak tedy na to? Nejjednodušší je, když si internetový obchod pronajmete, takový e-shop vás vyjde levně. Pronájem e-shopu bude stát zpravidla několik stovek měsíčně, ale jsou verze i zdarma.

Systém za vás vyřeší i elektronickou evidenci tržeb. EET pokladna je v něm již instalována, takže vás nečekají žádné starosti navíc.

3.E-shopař vydělává hned

Opět další velký mýtus. Než se lidé o internetovém obchodě dozví, trvá to i několik měsíců. Musíte investovat hodně peněz do reklamy a marketingu, připravovat kampaně, které návštěvníky webu zaujmou.

Marketing a v poslední době on-line marketing je rozsáhlý obor. Navíc se rychle mění, takže musíte stále sledovat trendy. Pokud ale nevíte vůbec nic ani o provozu e-shopu, ani o marketingu, určitě se hodí praktický průvodce od předních českých specialistů – můj první e-shop.

4.E-shopař = introvert

Založení e-shopu rozhodně neznamená nulovou komunikaci s lidmi. Ta je naopak vyžadovaná velmi – dohadovat se s člověkem osobně je v mnoha směrech snazší. Navzájem se pochopíte, vyrozumíte leccos i z neverbální komunikace. Tohle si po mailu a zprávách na Facebooku nikdy s nikým nepředáte, musíte se do zákazníka vcítit, přestože nemáte moc možností, jak zjistit, jestli jeho odpověď byla příjemná, neutrální nebo v ní byl závan jízlivosti.

Často je pak lepší zvednout telefon a zkusit si se zákazníkem promluvit.

5.E-shop s nejnižší cenou vyhrává

I doby, kdy se zákazník díval pouze na cenu, jsou pryč. Dnes už je pro většinu zákazníků mnohem důležitější, za jak dlouho produkt dostane, jakou dostane péči, i jak kvalitní bude samotný produkt. E-shopy, které dlouhodobě udržují ceny velmi nízko, jsou většinou neziskové a spějí k zániku.

Sám e-shopař by si měl promyslet, čím bude konkurovat jiným obchodům. Co je jeho výhodou a předností. Vyzná se dokonale a bude působit jako profesionální rádce? Nebo dokáže nabídnout špičkový servis, díky kterému se na něj budou zákazníci zas a znovu obracet?

A co vaše zkušenosti s e-shopy a e-shopaři? Myslíte si také, že je Česko e-shopová velmoc?

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img