- Reklama -spot_img

Změny plateb za plyn a elektřinu

Už jste četli?

admin
+ěš

Zdá se vám, že stále platíte příliš peněz za plyn nebo elektřinu? Poskytovatelů je u nás mnoho, ale jejich nabídka a podmínky jsou pro většinu spotřebitelů příliš nepřehledné a nejasné. Trh není transparentní a není lehké vyhodnotit, co bude vyhovovat právě nám. Zastáváte názor „než negativní změnu, pak raději žádnou“, a díky tomu se vaše situace nijak nemění? Nejste v tom sami. Na druhou stranu, mnoho lidí se nadchne pro na první pohled zázračné způsoby, jak za energie ušetřit a upíše se k podmínkám, které ve finále zase tak výhodné nejsou.  Je totiž třeba zohlednit mnoho faktorů a spousta lidí se o tuto problematiku nezajímá více do hloubky. Až vyúčtování je přivede zpět do reality. Tím nechceme říct, že by všechny nabídky byly klamavé nebo nevýhodné, ale každému může vyhovovat něco jiného v jeho situaci. Určitě je vhodné nejprve se informovat u svého dodavatel, zda by pro vás neměl výhodnější tarif či produkt, možná vás příjemně překvapí něčím novým.

Spojte se a ušetřete- na hromadnou změnu dodavatele energií a s cílem výhodných cen láká sdružení dTest. Překvapuje vás to? Nečekali byste to od nezávislého spotřebitelského sdružení? Možná i vám přišel nevyžádaný email, který o této aukci informuje nebo jste zaznamenali existenci tohoto záměru z některého z médií. Mnoho domácností se už s nadšením registrovalo. Je zde ale spousta otázek, na které jsou zatím jen nejasné odpovědi. Výsledek ukáže jen čas.

Organizace slibuje dobré podmínky pro své zákazníky, které ale zatím nedojednala. Není tedy vyloučeno, že konečná smlouva mezi dodavatelem a zákazníkem bude poněkud jiná, než jaké jsou současné sliby. Co od této aukce dodavatelů energií čekat? To je těžko v tuto chvíli vydedukovat. Poskytovatelé momentálně ani nemohou vědět, s jakým množstvím energií budou moct v případě vítezství v aukci počítat. Navíc zde můžete postrádat výhodu běžných aukcí, kdy je nastaven mechanismus jejich opakování a zákazník se nemusí o nic starat, protože má zajištěny vždy nejlepší ceny. At už tato aukce dopadne jakkoliv, je vidět pokřivenost našeho trhu, která se asi jen tak nesrovná. Názor si na to musí udělat každý člověk sám.

 

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img