- Reklama -spot_img

Vybíráte granule pro své čtyřnohé kamarády? Poradíme, jak na to

Už jste četli?

S příchodem nového člena rodiny – tentokrát čtyřnohého – je spojená celá řada starostí a povinností. Vedle vhodného vybavení byste měli vybrat granule, které budou vašemu pejskovi či kočičce složením vyhovovat. V supermarketech jsou k dostání levné granule pro psy i kočky, nicméně neobsahují téměř žádné maso a důležité živiny. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vybrat správné krmivo pro vašeho zvířecího přítele.

Chovatelé psů i koček se jednoznačně shodují, že se vyplatí investovat do renomovaných značek. Kvalitní strava zajistí správný vývin kostí, dospělí jedinci dostanou potřebné vitamíny pro podporu imunity a senioři si pochutnají na granulích s obsahem látek pro lepší trávení.

Rozhodující jsou údaje na obalu

Pejsci si pochutnají spíše na buřtech a masu. Pokud sáhnete po kvalitních granulích, potom mlsný jazýček zvířete uspokojíte. Kvalitní krmivo pro psy se pozná už v okamžiku, kdy se podíváte na jeho obal. Jsou zde uvedené informace o výrobci, respektive o dovozci, a také podrobné složení.

Důležitou složkou je maso. Většina granulí má uvedené „maso a výrobky živočišného původu“, což může být také masokostní moučka. Kdežto prémiové krmivo pro psy má ve složení uvedený konkrétní druh masa. Stejné pravidlo platí u pojmu „obiloviny“. V případě obecného názvu se může jednat o kukuřičný šrot, který pejsci těžce stravují. Mnohem lepší náhradou za kukuřičný šrot je rýže.

Granule pro psy se rozdělují na několik kategorií podle velikosti plemene, stáří zvířete, zdravotního stavu a podobně.

Stejnou pozornost byste měli věnovat kočičím mazlíčkům. Granule pro kočky by měly také obsahovat hodnotné suroviny. Ať už chcete investovat do kvalitních granulí pro kočky nebo pro psy, dovolujeme si vám představit e-shop Mujmazlik.cz. Najdete zde krmivo, pamlsky, různé pomůcky a vybavení.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img