- Reklama -spot_img

Se zahradními houpačkami pro děti se to má tak

Už jste četli?

admin
+ěš
  • Zahradní houpačka dodá dítěti pocit, že letí.
  • Zahradní houpačka dodá dítěti patřičné vzrušení.
  • Na druhé straně zahradní houpačka dítě dokáže uklidnit.

Houpání je totiž pohyb, který zná dítě už od maminky v bříšku. Houpavý pohyb ho už tenkrát uklidňoval. To bude pravděpodobně ten nejdůležitější důvod, proč děti houpačky, zejména zahradní houpačky, tak milují.

Jemná a “hrubá” motorika. Jak rozvíjet tu hrubou?

Často slýcháte o tom, že je třeba u dětí rozvíjet jemnou motoriku. Ale co hrubá motorika? Tu je také třeba podporovat a posilovat. A právě houpání na zahradních houpačkách

  • kde se dítě učí držet rovnováhu,
  • kde musí držet tělo ve správném postavení,
  • kde dochází ke koordinaci tělesných pohybů,
  • kde dochází k posilování svalů na rukou i na nohou,

je tou nejlepší variantou podpory hrubé motoriky.

Jak málo stačí, aby vaše děti prožívaly své dětství ještě šťastněji než doposud

Pokud jde o zahradní houpačky pro nejmenší děti (batolata), je třeba pamatovat na sedátka, z nichž děti nevypadnou. Musí být tedy maximálně bezpečné, například s příčnou závorou a ramenním popruhem se sponou. Starším dětem už stačí jednodušší zahradní houpačky. Když je doplníte například o klouzačku, radost dětí bude dvojnásobná.

Když už se tedy budou moci děti pohoupat a sklouznout na skluzavce, měli by mít možnost zabořit své ruce do písku. Chce to tedy pískoviště, lopatky, kyblíčky a formičky. A pak ještě dětský domeček. Možná vám ten váš kdysi pomohl postavit tatínek v korunách stromů, možná jste si ho kdysi vy vystavěli někde v keřích pomocí staré deky sami. Hrackyzadobrekacky.cz mají ve své nabídce dřevěné i plastové domečky, které mají stejné kouzlo, jako kdysi ty vaše. Takže pamatujte – zahradní houpačka, pískoviště, klouzačka a dětský domeček – základ spokojeného dětství.

Dnešní doba je jiná

Strach, že se dětem za plotem něco přihodí, je oprávněnější než kdysi v minulosti. Pokud však máte možnost vykouzlit tajemná a dobrodružná zákoutí dětem na vlastní zahradě, budou moci být celý den venku a vy budete beze strachu. Děti se na zahradě opravdu dokážou vydovádět. Stačí, když ji vybavíte nejrůznějšími zahradními hračkami a nezapomenete ani na zahradní houpačku.

Zahradní houpačky milují děti už od malinka. Sehnat se dá zahradní houpačka pro úplně malé děti, klidně od 9 měsíců. Předškoláci a děti mladšího školního věku zahradní houpačkou rovněž nepohrdnou, právě naopak. Děti totiž milují rytmické pohupování už od malinka. Však víte, jak spokojeně si dokážou pobrukovat, když je houpete v náručí, v kolébce nebo v kočárku. Zjistilo se totiž, že rytmické pohupování uklidňuje psychiku. Není proto divu, že dospělácké zahradní houpačky si rádi vychutnají i dříve narození.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img