- Reklama -spot_img

Proč je důležitá pravidelná kontrola v autoservisu?

Už jste četli?

admin
+ěš

Myslíte si, že kontroly v autoservisu jsou zbytečné a že se jedná pouze o vyhozené peníze? Pojďte se podívat na důvody, proč byste tuto pravidelnou kontrolu svého vozidla měli přestat podceňovat.

Zachráníte bezpečí osob, které vozíte

Zatímco v případě neodborné prohlídky vozidla, při které zřejmě nezjistíte nic víc, než potřebu dolít olej a nafoukat nebo vyměnit pneumatiky, v odborném servisu dokáží přijít na mnohem závažnější potíže. Již během krátké prohlídky odborníci mohou zjistit, že je potřeba vyměnit tlumiče do auta. Jejich poškození nebo opotřebení někdy ihned nepoznáte, protože se projevuje například tím, že auto jemně „plave“ v zatáčkách, nebo že při řízení vibruje volant. Tlumiče jsou přitom pro bezpečnost zásadní. Není nutné vždy měnit kus za kus, někdy stačí repas tlumiče.

Vyhnete se dalším velkým nákladům

Lidé, kteří své auto nedávají pravidelně do servisu, mají v mnoha případech velmi negativní zkušenosti s motorismem jako takovým. Považují auta za nepřátele, které musí neustále platit. Není se ale čemu divit, zatímco při běžné kontrole se odhalí již drobné opotřebení a je možno přistoupit k výměně některé součásti, když se auto neservisuje, dochází k mnohem horšímu opotřebení. Samozřejmě je poté následná částka, kterou je potřeba pro opravu, mnohem vyšší.

Odborný zásah je k nezaplacení

Možná ani nevíte o tom, že i když jste zvyklí si měnit zimní či letní pneumatiky sami, výrazně tak ovlivňujete životnost pneumatik i celého podvozku. Když se totiž kola řádně nevyváží, vede to ke vzniku dalších potíží. Ty se samozřejmě projeví až po čase, nikoliv ihned. Podobně tomu je v mnoha ohledech. Proto je odborné oko skutečně potřebné, a odhalí a opraví vše, co je potřeba. Vyhnete se tak zvýšeným nákladům na budoucí složité opravy.

Pravidelný každoroční servis vozidla dokáže odhalit poškozené tlumiče, brzdy, nebo třeba špatnou geometrii kol. Pravidelnou údržbou svého vozidla předcházíte vysokým výdajům pro případ, kdy by se vozidlo pokazilo úplně.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img