- Reklama -spot_img

Malé, ale velmi chutné

Už jste četli?

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají její zelenkavé plody, které jsou o poznání drobnější, než jsou od klasické bílé nebo červené fazolky. Také i chuťově se hodně liší od ostatních druhů a více budou podobné k hrášku, což skutečně může někoho zmást. Poté ale zase vyniknou v různých salátech, polévkách nebo pomazánkách. Jak je vidět použití má skutečně širší a lze si tak vyzkoušet, zdali tento zdroj fazolí by byl vyhovující. Například v Indii se podává jako zákusek k čaji, kdy se jedná o restovanou místní specialitu.

Šetrnější verze

V obchodech se dají běžně zakoupit a to jak na vaření, tak i na klíčení, což je mnohem šetrnější verze úpravy a také je to hotový poklad pro naše tělo. Mungo fazole totiž nám do těla dodají nejvíce možných zdraví prospěšných látek, které běžně ze stravy nezískáme, a to je pro nás skutečně zdravotní bomba. Díky tomu, jak klíčky jsou velmi chutné a také lehce stravitelné, tak se řadí mezi největší zástupce na klíčení. Také si zaslouženě získaly prvenství a popularitu mezi svými uživateli.

Co obsahují klíčky?

V podstatě mnoho živin, které naše tělo jedině ocení. Ke klíčení je zapotřebí celých fazolek mungo. Dále budeme postupovat podle návodu a během velmi krátké doby, nejvýše tak za 3 dny budeme sklízet. To je rychlost, že? A co získáme?

  • Hromadu vitamínů.
  • Minerálních látek, vápníku, železa, draslíku, fosforu, manganu atd.
  • Kyselinu listovou.
  • Velké množství stravitelné vlákniny, kterou tělo skutečně potřebuje.
  • Bílkoviny, které jsou opět nezbytně nutné pro náš organismus. Navíc si je tělo nemusí složitě vyrábět, jelikož jsou zastoupeny v těchto malých klíčcích ve velkém množství. 

Klíčky dále odvádí toxiny z těla, posilují zároveň naši imunitu, proto jsou vhodné ke konzumaci v zimním období, kdy není tolik pestrá strava. Slouží jako prevence proti rakovině a ateroskleróze. Zkrátka je to skutečně pokladnice zdraví. 

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img