Rozhodli jste se pustit se do lovu kaprů? Pokud ano, neměli byste podceňovat návnady na kapry. Tento druh ryb je totiž tak často chytaný, že už i po stránce krmení je krapet vybíravý. Abyste ho zaujali, nabízí se krmná boilies, která budou s trošku peprným nádechem. Nebo se jen držte několika vlastností, které by taková nástraha na kapry neměla postrádat.
Plovoucí nástrahy jsou vaším kamarádem
Možná se vám stalo, že při lovu kaprů se ve vodách začaly hromadit nejrůznější odumřelé rostliny. A velmi často se stávalo, že se do nich nástrahy jednoduše schovaly a kapr si jich tím pádem nevšiml. Pokud jste se s tímto už setkali, můžete tuto situaci takzvaně „přečůrat”. Existují totiž plovoucí návnady, které tak řeší vzniklou situaci.
Pokud tedy chcete uspět při lovu kaprů, jednou z vlastností, které by vaše návnada měla dodržovat je schopnost plavat. Tím zajistíte, že se bude návnada chovat zcela přirozeně ve všech vodách. Pro kapry se tak bude jednat o cosi daleko přitažlivějšího a také atraktivnějšího. Mnohé návnady rybářů totiž už prokoukly.
Výraznost se počítá, rybáři
Krmná boilies nebo jiné typy nástrah nemusíte nutně připravovat v barvách, které splývají. Mohou mít velmi výrazný odstín, který ostatně přitahuje. Takové návnady na kapry totiž upoutají oči kaprů a zaháčkují jejich pozornost. A následně se zaháčkuje také ryba samotná.
Nejlépe fungují hlavně nástrahy žluté, oranžové nebo červené. Oproti tmavému podkladu jsou kontrastní návnady skutečně trefou do černého, kapři je vidí i pod hladinou, ať už jsou sebevíc hluboko.
Zkuste to s pohybem
Sice nemusíte tancovat po vodě, ale pokud budou vaše nástrahy pohyblivé, můžete se také radovat z úspěšného rybolovu. Pokud vám tedy krmná boilies nefungovala, co zkusit živé nástrahy v podobě červíčků? Jsou navíc po nutriční stránce pro ryby vhodnější a zejména kapři na ně velmi dobře reagují.