- Reklama -spot_img

Dotace EU pomohou i vaší obci či podnikání

Už jste četli?

Je tomu již 13 let, kdy naše republika vstoupila do Evropské Unie. Za tu dobu jsme získali prostředky v celkové výši přibližně 500 miliard Kč. Opravily se silnice, železnice, vybrané obce i firmy potkal značný rozvoj. I vaše organizace může dosáhnout na dotace EU. Je to jednodušší, než si myslíte.

Dotace EU vždy neměly v naší zemi dobrou pověst. Špatně nastavená legislativa umožnila vznik podvodných struktur, firmy nebyly zvyklé na administrativní zátěž spojenou s dotacemi. Obojí se však již podařilo do značné míry vyřešit.

Dotace EU pomáhají

Je pravda, že i dnes se se získáním dotací pojí množství administrativy. Projekty je třeba důkladně připravit, obhájit jejich účel, udržitelnost i finanční náklady. Na druhou stranu s tím ale města, firmy i jednotlivci dnes již počítají. A protože právě kvalitní projekt je základem úspěchu, vzniklo množství specializovaných společností, které se soustřeďují právě na získání dotace EU.

Finanční prostředky, které žadatel získá z Evropské unie, mají vždy konkrétní účel specifikovaný v projektu. Jejich cílem je zlepšit životní úroveň lidí, proto se prostředky vždy zvolna přesouvají tam, kde jsou potřeba. Aktuálně například běží operační programy související se životním prostředím, energetickými úsporami a také podporou malého a středního podnikání.

Sledovat dotace EU je náročnější

Jedním z problémů, se kterým se aktuálně obce i podnikatelé potýkají, je sledování vypisování dotačních výzev. Tím, že existuje celá řada programů určených pro různé příjemce a úpravy termínů spuštění rozhodně nejsou výjimkou, je třeba dotace EU skutečně bedlivě sledovat. Opomenutí v řádech dnů může společnost či město připravit o prostředky, na které se čekalo dlouhou dobu.

Jako ideální řešení se jeví spojení sil se společností, která dotace EU aktivně sleduje. Taková společnost za firmu či obec ohlídá veškeré termíny a v případě atraktivního dotačního titulu pomůže sestavit úspěšnou žádost o čerpání prostředků.

 

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img