Ať už stavíte nový baráček nebo opravujete starší byt, jistě se nevyhnete otázce a co nová vnitřní omítka. Na trhu je spousta výrobků a je velice jednoduché se při výběru ve stavebninách ztratit. Podle čeho vybírat? A zvládne vnitřní omítku v top kvalitě i úplný laik?
Omítka rychle a pohodlně
To jsou hlediska, která zaujmou nejen laiky v oboru. Rychlou, čistou a pohodlnou práci vám zaručí svými jedinečnými vlastnostmi materiál Kerastuk. Jedná se o omítkovou směs tvořenou z jemného křemenného písku, plaveného kaolinu, vápna a organického pojiva. Z výše uvedeného jasně vyplývá, že Kerastuk není omítka ve formě sypké směsi. Není potřeba ji žádným způsobem zdlouhavě ředit vodou v přesném poměru, je již od výrobce připravená přesně v tom ideálním poměru. Vše co zákazník musí udělat je, že směs před aplikací jemně promíchá, aby se promísily případné usazeniny.
Nanášení nové omítky je hračka
Díky vždy optimální konzistenci se s Kerastukem skvěle pracuje i laikovi, starosti s konzistencí můžete hodit vesele za hlavu a plně se soustředit pouze na samotné nanášení nové omítky. Na napenetrovaný podklad se se omítka nanese klasickým kovovým hladítkem. Materiál skvěle drží a neodpadává, takže plocha omítky rychle přibývá. Základní srovnání povrchu se provede rychle pomocí polystyrenového hladítka.
Omítka a její vlastnosti
Po zavadnutí povrchu už stačí pouze srovnat vzniklé nerovnosti. Není potřeba nikde nic brousit a zbytečně si tak přidělávat nepořádek. Jistě si dovedete představit, kam všude se takový jemný prach při broušení omítek dokáže dostat. Kerastuk stačí na nerovných místech lehce navlhčit, třeba pomocí rozprašovače, a povrch srovnat a rozetřít do ztracena pomocí filcového hladítka. Problematická místa pomůže výborně odhalit obyčejná lampa, kterou posvítíte na zeď ze strany a díky stínům jednotlivé hrboly snáze vyniknou.
Výsledný povrch omítky Kerastuk má neutrální šedobílou barvu a tak nebývá ani nezbytně nutné ji přetírat barvou.
Comments are closed.