- Reklama -spot_img

Čest státnímu svátku s českou vlajkou

Už jste četli?

17. Listopad – den boje za svobodu a demokracii. Státní svátek České republiky je jeden ze dnů vymezených zákonem 245/2000 Sb. oslavující českou státnost. Je to den pracovního klidu.

17. listopad, po světě známý jako Mezinárodní den studenstva, se v Česku vztahuje ke dvěma historickým milníkům, jež od sebe dělí půl století. A jací historičtí milníci to jsou? Uzavření českých vysokých škol v roce 1939 a začátek sametové revoluce v roce 1989. A jak jinak si připomenout důležité výročí než vyvěšením české vlajky. Uctít památku všech, kteří za nás položili své životy a bez nichž bychom tu nemuseli ani být, by měla být pocta pro každého smrtelníka. Při užití státní vlajky na znamení smutku spusťte vlajku na půl žerdi.

S vlajkou do stožáru

Kdo by neznal státní českou vlajku? Vlajka skládající se z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky, je státním symbolem České republiky. Státní vlajku můžou vyvěšovat oprávněné osoby, které stanoví zákon o užívání státních symbolů na budovách, v nichž sídlí, při příležitosti státních svátků, při příležitostech republikového významu vyhlášených Ministerstvem vnitra nebo příležitostech místního významu vyhlášených krajem nebo obcí, ale i vedoucí diplomatických misí a konzulárních úřadů České republiky na služebních dopravních prostředcích, a to při slavnostních příležitostech a pokud je to v zemi jejich působení obvyklé. Fyzické osoby a právnické osoby a organizační složky státu mohou užívat státní vlajku vhodným a důstojným způsobem kdykoliv. Vyvěšení české vlajky 17. listopadu – dne boje za svobodu a demokracii neodkládejte. Uctěte památku neznečištěnou českou vlajkou pro čistotu v srdci a lásku k druhým.

Originál česká vlajka

Vyvěšením vlajky nedáváte najevo, že jste spokojení se stavem vaší země, ale proto, abyste si připomněli důležitá výročí. Vyvěste jí 17. listopadu. A jak ji vyvěsit správně? Při vodorovném umístění musí směřovat modrý klín vpravo při čelním pohledu na objekt, při svislém umístění musí modrý klín směřovat vždy dolů. Více o užívání státní české vlajky na www-vlajky.eu. Česká vlajka a stožár na vlajku nesmí chybět v žádné firmě, instituci, na úřadu, ani v domácnosti. Prodej vlajek jedině na www.vlajky. eu.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img